Tüm Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo Aynı Gün Kargo ve Güvenli Alışveriş Tüm Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo Aynı Gün Kargo ve Güvenli Alışveriş Tüm Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo Aynı Gün Kargo ve Güvenli Alışveriş Tüm Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo Aynı Gün Kargo ve Güvenli Alışveriş

Çam Balı 460 Gr

Kapıda Ödeme
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Çam Balı (Süzme Çam Balı)

Çam balı, salgı balları arasında en çok bilinen ve tercih edilen bal çeşitlerindendir.
Süzme bal olarak görmeye alışkın olduğumuz çam balı Muğla ve Akdeniz’in kıyı bölgelerinde yaygın olarak üretilmektedir. Muğla kızılçamlarında yaşayan basra isimli böceğin salgısından elde edilir, bundan ötürü salgı balı olarak sınıflandırılır. Çam balı petekelerinden ayrıştırıldığı için de süzme bal denildiğinde ilk akla gelen ballar arasındadır. Ülkemizde çam balı üretimi en fazla Muğla’da yapılmaktadır, bu yüzden bölgenin yöresel balı olarak da bilinir. Çam balının bilinen diğer isimleri Muğla balı ya da Muğla çam balıdır.
 

Çam Balı Nasıl Oluşur?

Basra böceği çam ağacının öz suyunu emerek bir salgı bırakır. Ekolojik denge ve uyum içersinde gerçekleşen bir döngü ile besin zinciri oluşur. Protein, mineral ve  enzim açısından oldukça zengin olan bu salgı daha sonra bal arıları tarafından  alınarak kovana taşınır. Petek gözlerine depolanan salgılar hem arıların besin ihtiyacını karşılar, hem de lezzetli bir bala dönüşür. Çam balı fiziksel yöntemlerle süzülerek süzme bal halini alır. Pastörizasyon ve ısıl işlemlerden geçmeden süzülen çam balını ham bal olarak nitelendirebiliriz. Çam balı hakkında daha detaylı bilgi edinmek için blog sayfamızı ziyaret edebilir, çam balı hakkında yazdığımız makalemizi okuyabilirsiniz.
 

Çam Balının Özellikleri

  • Çam balı, diğer bal türlerine göre rengi, kokusu, kıvamı farklı fiziksel ve kimyasal özellikler göstermektedir.
  • Çiçek ballarına göre çam balı daha koyu renkte olup genelde koyu kahverengi görünümündedir.
  • Çam balının kokusu çam reçinesi ve odunumsu kokulardan oluşur.
  • Çam balının pH değeri diğer ballardan daha düşüktür ve hafif asidik özellik gösterir.
  • Diğer çiçek ballarına göre geç kristalleşir ya da hiç kristalleşmeden uzun süre kalabilir.
     

Çam Balının Besin Değerleri

100 g çam balı yaklaşık 327 kcal enerji içerir. Enerji ihtiyacını karşılamak için son derece besleyici bir gıda olan çam balı yapısında ayrıca, Alüminyum (Al),bor (B),magnezyum (Mg),manganez (Mn),nikel (Ni) ve çinko (Zn) gibi mineralleri içerir.
Kalitesi, aroması ve içerdiği zengin besin maddeleriyle tam bir lezzet kaynağı olan çam balımız, sözleşmeli aracılarımız tarafından Muğla yöresinde üretilmiş ve organik sertifikalı olarak sizlere sunulmuştur.
Üretim ve paketleme aşaması organik tarım kanuna uygun şekilde yapılmakta ve  her bir parti çam balımız pestisit kalıntısı olup olmadığı analizlerle kontrol edilmektedir.
Milas Üreticiler Birliği Çam Balımızı 450 Gr, 850 Gr, 1 Kg, 2 Kg, 5 Kg ve 25 Kg şeklinde 6 farklı miktarda satın alabilirsiniz.
 

Kontrollü Üretim Süreci ve Denetimli Arıcılık Belgesi

Milas Üreticiler Birliği olarak, denetimli arıcılık belgesine sahip arıcılarımız aracılığıyla Türk arıcılığına katkı sağlıyor ve sofralarınıza izlenebilir, kaynağı belli, hakiki ve saf balı 30 yıldan fazla arıcılık deneyimi ve güvencesiyle ulaştırıyoruz.

Arıcılık, bizim yaşam biçimimiz ve geleneğimizdir. Yüzlerce yıldır ailelerimizle birlikte arılarla yaşayarak ve ekmeğimizi paylaşarak doğayı koruma misyonunu üstleniyoruz. Türkiye'den dünyanın en iyi balını çıkarmayı başarmış durumdayız, ve bu birikimi Anadolu'nun her köşesindeki zengin floralı yaylalarımıza ve ovalarımızdaki arıcılarımıza aktarıyoruz. Her adımı titizlikle denetliyor, izliyor ve Milas Üreticiler Birliği standartlarına uygunluğunu analizlerle onaylıyoruz.

Denetimli Arıcılık Belgeli arıcılarımız ve onaylanmış arılıklarımızla birlikte, Anadolu'nun farklı rakımlarında ve çeşitli bitki ve çiçek floralarında, mevsim uygun olduğunda, memleketimizin zengin doğal bitki örtüsüne sahip yaylalarımızda ve ovalarımızda nadir, eşsiz, saf ve doğal ballar üretiyoruz.

Her aşamada arıcıdan kavanoza denetim ve izlenebilir üretim prensiplerini uyguluyoruz. Dünyanın en iyi balı ödüllü Milas Üreticiler Birliği güvencesiyle gerçek bala ulaşmak için, kaynağa bakmanız yeterli olacaktır. Milas Üreticiler Birliği balını denediğinizde, gerçek bala ulaştığınızı anlayacaksınız.

Milas Üreticiler Birliği olarak, kalite ve güvenilirlik konusunda taahhütte bulunuyor ve bu özgün bal üretim sürecimizle Türk arıcılığına katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz. 
 

Organik & Doğal Ballarımızın Denetim Süreci

Milas Üreticiler Birliği olarak, doğal ve organik ballarımızın üretim sürecini titizlikle yönetiyoruz. Arılarımızın kovanından kavanoza kadar olan her aşamada sıkı bir denetim ve izleme süreci uyguluyoruz. Bu süreç, organik ballarımız için bağımsız organik sertifikasyon yapan denetim kurumlarını içerirken, doğal ballarımızı üreten denetimli arıcılarımız tarafından Milas Üreticiler Birliği standartlarına göre denetlenmektedir.

Muğla Milas Yaylası başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli coğrafi bölgelerinde, ovalarda, yaylalarda ve farklı rakımlarda üretilen tüm ballarımız, Milas Üreticiler Birliği standartlarına uygun bir şekilde üretilip, denetlenip, paketlenmektedir.

Milas Üreticiler Birliği standartlarında üretim yapan kontrollü arıcılık belgeli arıcılarımızın noktalarında hem sürekli denetimler gerçekleştiriyoruz hem de kapsamlı analizleri tamamlayarak, Milas Üreticiler Briliği markasını taşıyan ürünleri sizlere ulaştırıyoruz.

Doğal ve organik ballarımızın titiz denetim süreci, önceden belirlenen üretim bölgeleri ve denetimli arıcılarımızın bilgi birikimiyle birleşerek güvenilir ürünler elde etmemizi sağlıyor.

Üretim süreçlerimiz ve analiz sonuçlarımız sayesinde, kusursuz ve nadir olan tüm ballarımızı gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Milas Üreticiler Birliği olarak, sağlıklı ve kaliteli balları sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.
 

Milas Üreticiler Birliği Kalitesi

Milas Üreticiler Birliği olarak gezginci arıcılık yapmaktayız. İlkbahar ve yaz aylarında İç Anadolu bölgesi, Doğu Anadolu bölgesi, Karadeniz ve Marmara bölgesinde bal akımını takip etmekteyiz. Çam balı üretimi için sadece Milas bölgesinde konaklamaktayız. Üretici olarak sizlere en değerli balları sunmanın gayretini gösteriyoruz. 1990'dan beri toptan sektörüne vermiş olduğumuz desteği parekende sektöründe de başardık! Arıcılara verilmiş olan bu doğanın armağanını sizlerle buluşturmak ayrı bır mutluluk.

 Doğal ve organik ballarımızın üretim süreçlerini baştan sona sıkı bir denetim altında tutuyoruz. Organik ballarımız, bağımsız organik sertifikasyon yapan denetim kurumları tarafından denetlenirken, denetimli arıcılıkla üretilen doğal ballarımız Milas Üreticiler Birliği denetim ekiplerimiz tarafından titizlikle inceleniyor.

Muğla Milas Yaylası'nın yanı sıra Türkiye'nin farklı coğrafyalarında üretilen tüm organik ve doğal ballarımız, yüksek Milas Üreticiler Birliği standartlarına uygun bir şekilde üretilip, denetlenip, özenle paketleniyor. Kontrollü arıcılık belgeli arıcılarımızın üretim yaptığı noktalarda yapılan denetimler ve kapsamlı analizlerle, kalitemizi ve doğallığımızı her aşamada koruyoruz.

Denetimli arıcılarımızın eğitim alarak edindikleri bilgi birikimi, doğal ve organik ballarımızın üretim süreçlerindeki titiz denetim sürecimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Analiz sonuçlarından ve üretim süreçlerinden geçen nadir ve kusursuz ballarımızı gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz, çünkü Milas Üreticiler Birliği olarak kalite ve güven sizin sağlığınız için önceliğimizdir.

Firmamızdan almış olduğunuz her bir ürünün sizlere gönderim yapılırken analiz raporlarıyla birlikte gönderim sağlanır . Sizde eğer analiz ile e-imzalı belge doğrulama linkini tıklayıp analizin gerçekliğini öğrenebilirsiniz. Arılara hiç bir şekilde glikoz ile müdahale yapılması söz konusu değildir, bal akımının yoğunlaştığı dönemlerde şeker ile müdahale kesinlikle yapılmamaktadır.

Bizleri tercih eden her tüketiciye ayrıca çok teşekkür ederiz.

MİLAS ÜRETİCİLER BİRLİĞİ

Gramaj460 Gr
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 17:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 17:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...